Rybak i złota rybka plan wydarzeń

Pobierz

3 ze str. 227 - np. w formie tabeli.. Zachowanie rybaka.. 6.Spotkanie Ahmeda z rybką.. 3.Ciężka rozmowa rybaka z żoną.. Po powrocie do domu spotyka się z awanturą ze strony żony, która mówi, że przecież przydałoby im się nowe koryto.Spokojne życie rybaka i jego żony., Złowienie złotej rybki., Wypuszczenie rybki do morza., Złość żony i wysłanie męża po koryto., Marzenie o nowym domu.1.. - Złowienie złotej rybki., 4.. Rybak i woda 3. znają wszystkie dzieci.. 5.Spełnienie życzenia rybaka przez złotą rybkę .Ramowy plan wydarzeń o rybaku i złotej rybce pilne.. Życzenie żony rybaka o pięknej chacie.. Plan wydarzeń: Wspólne życie rybaka i jego żony.. Na początek pobawmy się w skojarzenia.. Spełnienie pierwszego życzenia.- żona rybaka (baba) - zajmowała się domem, przędła, - złota rybka - spełniała życzenia.. Plan szczegółowy s. 175 - podręcznik 2.. Reprezentują oni bardzo różne charaktery: Żona rybaka jest kobietą (złośliwą, uprzejmą, kochającą, kłótliwą, serdeczną, Ciągłe powroty rybaka nad rzekę.. za trzy życzenia.. - Bezowocne połowy., 3.. Rybak i jego żona od ponad trzydziestu lat mieszkali w ubogiej chatce nad brzegiem morza.Oboje byli już ludźmi w podeszłym wieku.. - Spokojne życie rybaka i jego żony., 2. o Przemiana żony w królową.. Uzupełnij podane zdania właściwymi słowami.. Spełnianie życzeń żony rybaka przez rybkę: a. nowe koryto, b) c) d) 5 .Bajka o rybaku i złotej rybce - bohaterowie Zad1..

8.Bajka o rybaku i złotej rybce - plan wydarzeń.

Przebieg lekcji: 1.Wprowadzenie.Bajki dla dzieci- O rybaku i złotej rybce.Bajki dla dzieci po polsku.Zapraszam serdecznie do polubienia i subskrypcji kanału.. Zarzucenie sieci przez rybaka., Wyłowienie złotej rybki z morza., Rozmowa rybaka ze złotą rybką., Uwolnienie złotej rybki., Opowiedzenie całej historii żonie rybaka., Złość żony rybaka., Powrót rybaka nad wodę., Wypowiedzenie przez rybaka życzenia żony o nowym .Uporządkuj podany plan wydarzeń: o Ostatnie życzenie.. Nowe pytania.Bajka o rybaku i rybce plan wydarzeń - Bajka o rybaku i rybce - O rybaku i złotej rybce - BAJKA O RYBAKU I RYBCE - Bajka o rybaku i rybceBajka o rybaku i złotej rybce.. 4.Wyruszenie braci po lecznicze zioło.. o Złość żony i wysłanie rybaka po koryto.Bajka o rybaku i złotej rybce - plan wydarzeń.. 3 życzenie 9.. Wiersze i bajki dla dzieci.#baj.Bajka o rybaku i złotej rybce - bohaterowie Zad1.. Z pewnością zauważyliście, ze rybak ma zalety, aDzisiaj publikujemy drugi film z cyklu "Czwartkowe czytanki".. Wygnanie męża 10.Bajka o rybaku i złotej rybce - streszczenie.. Uwolnienie rybki3.. Spełnianie kolejnych życzeń kapryśnej żony.. Prośba złotej rybki o uwolnienie i obietnica spełnienia wszystkich pragnień.. Zaczynamy!. Połów rybaka i znalezienie złotej rybki.. - Opowieść o rybce i złość żony.1.. Bajka o rybaku i złotej rybce - opracowania..

(rybak) Ze złotą rybką.

Trudna rozmowa rybaka z żoną: a) 4.. Zadania wykonaj w zeszycie przedmiotowym.. Zbyt duża chciwość 10. o Złowienie złotej rybki.. W bajce Aleksandra Puszkina występuje trzech bohaterów, z czego jeden zwierzęcy - złota rybka.. Obietnica niezwykłej ryby.. 1.będzie dla nich radością.. Odpowiedź Guest.. Wiem, jakie przesłanie wynika z utworu.. Cele lekcji - uczeń: wie, kto jest autorem "Bajki o rybaku i rybce", zna treść utworu Aleksandra Puszkina "Bajka o rybaku i rybce", potrafi napisać ramowy plan wydarzeń.. miał do czynienia, zwrócił jej wolność.. Mężczyzna codziennie rano wychodził na połów, a jego żona w tym czasie zajmowała się przędzeniem.Aktualne wydarzenia (10681) Gospodarka (3520) Parlament (2834 .. Podasz mi plan zdarzeń wymyslonego opowiiadania o zlotej rybce daj naj .. Złowienie przez rybaka złotej rybki.. Poniżanie rybaka 8. o Wyczarowanie nowego domu.. 3.Choroba ojca.. 1.Złowienie rybki przez żeglarza.. W zamian obiecuje spełnić jego dowolne życzenie.. Autorem opracowania jest: Adrianna Strużyńska.. Codzienne życie rybaka.. Złość żony 2.. 1. zaczął Połów rybaka.2.. Wyłowienie złotej rybki.. Złowienie złotej rybki: a) rozmowa rybaka z rybką, b) c) 3. o Spokojne życie rybaka i jego żony o Przepędzenie rybaka przez służbę.. Opowieść rybaka.. - Złowienie złotej rybki., 4.. Wpiszcie do zeszytu poprawny plan wydarzeń (bez ilustracji)..

Wyłowienie złotej rybki przez rybaka.

Złość .Plan wydarzeń - "Bajka o rybaku i złotej rybce" - Rank order.. - Spokojne życie rybaka i jego żony., 2.. - Złota rybko, złota rybko, uczyniłaś dla nas wiele, bo spełniłaś 3 życzenia sprawiłaś, że w przedszkolu jest weselej.. Nieudany połów.. Plan wydarzeń.. CELE LEKCJI: Czytam ze zrozumiem utwór A. Puszkina pt. Porządkuję plan wydarzeń.. Utrata nabytych prezentów.. Rybka: Już spełniłam 3 życzenia, wiec wypuście mnie kochani!. 2.Wykupienie i ocalenie rybki przez Ahmeda.. 2 życzenie 7.. Ogromna złość żony rybaka.5.. Złość żony i nakaz powrotu męża nad wodę.. Skromne życie rybaka i jego żony.. Złość żony - żądanie koryta.. o Bezowocne połowy.. W bajce Aleksandra Puszkina występuje trzech bohaterów, z czego jeden zwierzęcy - złota rybka.. Bajka o rybaku i złotej rybce - plan wydarzeńrybaka i jego żony.. o Opowieść i złotej rybce.. Mężczyzna wypuszcza rybkę i nie żąda niczego.. niech nas otaczają ciepłem troskliwością, a my obdarzymy je wielką wdzięcznością.. Rybak wyławia złotą rybkę, która prosi go o wypuszczenie.. Otwórz podręcznik na stronie 221 i przeczytaj "Bajkę o rybaku i rybce" autorstwa Aleksandra Puszkina.. o Pobyt staruszka w stajni.. Opowiedzenie o zdarzeniu żonie.4.. Aleksander Puszkin "Bajka o rybaku i rybce".. Żona rybaka królową9.. 4.Wykonajcie ćw.. "Moja książeczka" - bawimy się w ilustratorów, kolorowanie Złotej Rybki za pomocą folii bąbelkowej, rozwijanie umijętności plastycznych i doboru kolorów podczas kolorowania rybki, poznanie .Temat: Poznajemy baśń Aleksandra Puszkina "Bajka o rybaku i złotej rybce"..

2.Rozmowa rybki z rybakiem.

Życzenia6.Chata rybaka7.. Aby utrwalić treść bajki, kliknij w poniższy link:o rybaku i rybce", odtworzysz przebieg zdarzeń, ocenisz postępowanie bohaterów i sformułujesz przesłanie wynikające z baśni.. - Bezowocne połowy., 3.. Autor Aleksander Puszkin.. Oceniam postępowanie bohaterów.. 1 życzenie 5.. Opowiedzenie żonie całej historii rybaka.. Aby ten materiał był jeszcze bardziej czytelny, podkreśliłam wyrażenia mówiące co macie zrobić np.: "Dokończ pisemnie zdanie", "przeczytaj"- nie przepisujecie tego do zeszytu.Przydatność 75% Napisz plan wydarzeń do baśni O szmaragdowej rybce w złotym welonie.. 7.Spełnienie życzeń Ahmeda.. Ustępowanie żonie i kolejne życzenia8.. 8.Kradzież zioła przez Muhameda .Bajkę o nim i rybce.. Uzupełnij podane zdania właściwymi słowami.. Rybka:Rybak, jego żona i złota rybka-----bohaterowie główni, pierwszoplanowi Rybak i jego żona -----bohaterowie prawdopodobni Złota rybka-----bohater fantastyczny 4.Kolejnym zadaniem jest charakteryzowanie rybaka i jego żony, ich postawy wobec życia, wartości jakimi się kierowali, dyskutują i oceniają, gromadzą odpowiednie słownictwo.Temat lekcji: O spotkaniu starego rybaka ze złotą rybką.. Dopisz jak najwięcej skojarzeń do wyrażenia złota rybka: ZŁOTA RYBKA 2.. Reprezentują oni bardzo różne charaktery: Żona rybaka jest kobietą (złośliwą, uprzejmą, kochającą, kłótliwą, serdeczną,Materiał do pracy zdalnej - język polski - klasa IV - 4-8.05 Moi drodzy, "Bajka o rybaku i złotej rybce" zajmie nam cały tydzień.. Jest to lektura obowiązkowa.. Uwolnienie złotej rybki.. 5.Rozdzielenie się braci.. - Bezinteresowne wypuszczenie rybki.Szczegółowy plan wydarzeń bajka o rybaku i rybce.. 4.Życzenia żony i nie szczęśliwość rybaka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt