Postacie z lektury o psie który jeździł koleją

Pobierz

Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Zadaniem uczniów było samodzielne przeczytanie lektury w domu.. Lampo odprawia pociąg razem z zawiadowcą.. 6.Stryj zawiadowcy mieszkał w.. Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu .Test wiedzy z lektury "O psie, który jeździł z koleją" pozwala sprawdzić, jak dobrze znasz przygody Lampo.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. 5.Imie najmłodszej córki zawiadomcy.. Zainteresowanie prasy historią dzielnego podróżnika.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Samodzielna podróż psa do Turynu i Rzymu.. Jest to propozycja do zajęć realizowanych przynajmniej przez tydzień.. Opis fabuły Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Zawiadowca postanowił przygarnąć czworonoga, który od razu wydał mu się.O psie, który jeździł koleją.. Lampo w domu owczarza.. Skomentuj.. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.O psie, który jeździł koleją.. Czy uda Ci się rozpoznać kultowe postacie z dow.. Memy o WF - Czy możesz się z nimi utożsamić?. Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.. Roman Pisarski "O psie, który jeździł koleją" - streszczenie skrótowe..

Test z lektury ,, O psie, który jeździł koleją" Test.

Historia niezwykłego kundelka to jedna z bardziej wzruszających opowieści poznawanych w szkole podstawowej.. Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. "O psie, który jeździł koleją" - bohaterowie opowieści Pisarski w swym opowiadaniu wykreował kilka niezwykłych postaci składających się na fenomen książki "O psie, który jeździł koleją".. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.. Przybycie psa do domu kolejarza.. Dwoje staruszków - zaopiekowali się Lampo po tym, jak pies miał wypadek.Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją".. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo ( wł.. Czy uda Ci się rozpoznać kultowe postacie z dowcipów po krótkim opisie?O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marttima.Lampo właściwie mieszka na stacji.Wieczorem wraca z zawiadowcą do .Pomysł napisania opowiadania o Lampo powstał, kiedy Roman Pisarski poznał historię psa, która została opisana we włoskiej gazecie..

... Charakterystyka bohaterów książki O psie który jeździł koleją.

Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Wypadek psa na stacji Paola.. Główne cele: rozwijanie twórczej aktywności uczniów, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,Streszczenie krótkie.. "O psie, który jeździł koleją" opowiada o przyjaźni i lojalności, które rodzą.O psie, który jeździł koleją - Plan wydarzeń 1.. Oglądanie strony tytułowej książki.. Streszczenie szczegółowe książki znajdziesz u nas, wejdź na stronę i zyskaj dostęp do wiedzy.. Bohaterowie to: Lampo - pies, który uratował córkę zawiadowcy stacji przed śmiercią pod kołami pociągu, a sam przy tym zginął;Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją Lampo to główny bohater utworu.. Zawiadowca - pracownik stacji kolejowej w Marittimie, z którym zaprzyjaźnia się Lampo.Karmił psa najlepszymi kąskami.. Słowa zawierające w sobie inne wyrazy - nazwij .. Uzupełnij tekst piosenki "Hotel Familija" Teamu.. Milionerzy - Mata!Wygląd psa Lampo.. Udostępnij.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z bufetu.o psie, który jeździł koleją streszczenie szczegółowe Bohaterowie to: Lampo - pies, który uratował córkę zawiadowcy stacji przed śmiercią pod kołami pociągu, a sam przy tym zginął..

O psie, który jeździł koleją - test wiedzy Test.

Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec i go uwolnił.. Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.Jednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć.. Pies odwiedza Piombino.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Plan wydarzeń - "O psie, który jeździł koleją" Połącz w pary.o psie który jeździł koleją- charakterystyka postaci Wygląd psa LampoSłynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.Roman Pisarski postanowił przenieść te opowiadania na karty własnej książeczki.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Bohaterowie i postacie z książki O psie który jeździł koleją autorstwa Roman Pisarski.. Kucharz z pociągu ekspresowego - codziennie spotykał się z Lampo na stacji w Maritiimie.. Błyskawica ).. Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowych Włoszech czekano na pociąg z Turynu.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, "O psie, który jeździł koleją"Książka "O psie który jeździł koleją" opowiada okundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. Zawiadowca postanowił przygarnąć czworonoga, który od razu wydał mu się.o psie, który jeździł koleją streszczenie szczegółowe Bohaterowie to: Lampo - pies, który uratował córkę zawiadowcy stacji przed śmiercią pod kołami pociągu, a sam przy tym zginął..

Pies jeździł pociągami w różne strony kraju .

wg Eszydlowska76.. Zawiadowca zaprzyjaźnia się z psem.. Charakterystyka postaci: Adele.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. Rozmowa na temat wrażeń z przeczytanej książki pt. "O psie, który jeździł .Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Przestraszony Lampo wyskoczył z pociągu i ukrył się w krzakach.Przedstawiam cykl pracy z lekturą w klasie III - R. Pisarski ,,O psie, który jeździł koleją".. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. 7.Imię syna zawiadomcy.. Zapisanie na tablicy krótkiej informacji, przepisanie do zeszytów 5.. Dodał: Serfer Dodano: 21 X 2011 (ponad 10 lat temu) Charakterystyka postaci: aptekarz.Postacie z lektury "O psie, który jeździł koleją" - Wisielec zawiadowca, Lamp, kolejarze, dziennikarz, bufetowy, Roberto, Adele, Gina, staruszek, wujek z Sycylii, telegrafista, naczelnik, żona zawiadowcy, Postacie z lektury "O psie, który jeździł koleją" Udostępnij wg Elamankiewicz Klasa 3 edukacja wczesnoszkolna Polub Edytuj elementy WięcejPomnik psa Lampo na stacji Campiglia Marittima O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Pojawienie się kundelka ma stacji w Marittimie.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Przyjaźń Lampo i zawiadowcy stacji.. Pies dostaje imię.. 8.Lampo.Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3. o psie który jeździł koleją test Teleturniej.. Adele - najmłodszą córkę zawiadowcy Lampo uratował od śmierci pod kołami pociągu.. Był przebiegły i pomysłowy .. zosia1011 5 lat temu.. Lektura z opracowaniem - Lektury i opracowania szkoła podstawowa - Książki dla dzieci - Oferta wydawniczaOpis Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.. Na peronie było pusto, tylko zawiadowca stacji urzędowo wyszedł na peron.O psie, który jeździł koleją .O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Pies przyjeżdża do Marittimy.. Odczytanie informacji potrzebnych do napisania metryczki książki - zapis w zeszytach 6.. 8.Odczytanie informacji o Romanie Pisarskim i jego utworach 4.. Plan wydarzeń 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt