Liczebniki porządkowe j niem

Pobierz

(rodzajnik nieokreślony w bierniku) Er hat sein Auto verkauft.. Jeśli mówimy o godzinach popołudniowych (od 13 do 24) wówczas, tak jak w języku polskim dopuszczone są dwie możliwości: 13:00 Uhr.. które?. siódma pięćdziesiąt pięć.. pięć przed ósmą.. Tworzy się je od liczebników głównych za pomocą określonej końcówki.. (zaimek osobowy w celowniku) Wir haben keine Zeit.Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.. Jeśli macie to już za sobą, reszta jest bardzo prosta.. Znaki umowne stosowane w tabelach: — zjawisko nie występuje 0 zjawisko występuje w minimalnej wielkości.. W rodzaju męskim zaimek euer w każdym przypadku oprócz mianownika traci literę - e. dwudysięczny pierwszy.. - Pomóż mi proszę!. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Liczebniki porządkowe język niemiecki W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy.. pkt 10.1.2, 10.8.1 oraz 10.8.3.. Końcówki zawsze będą te same.. Wielki Słownik Niemiecko-Polski w portalu PONS oferuje ponad 1,3 milion tłumaczeń z niemieckiego na polski i tyleż tłumaczeń z polskiego na niemiecki.. Na ich podstawie tworzy się kolejne liczby.. Ćwiczenia online z języka niemieckiego, nauka niemieckiego przez internet za darmo..

Liczebniki porządkowe.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. activate a premium account sample recordingliczebniki porządkowe po niemiecku - Liczebniki główne i porządkowe - Niemiecki - Odmiana czasownika - Liczebniki porządkowe - Mein Haus - FeiertageDarmowe niemiecki - polski tłumaczenie w słowniku online PONS.. Znaki specjalne.. 1311 - dreizehnhundertelf 1967 - neunzehnhundertsiebenundsechzig 2002 - zweitausendzwei 1703 - siebzehnhundertdreiJak znasz liczebniki w j. niemieckim?. Natomiast jeśli podajemy lata od 1101 do 1999 tysiące odczytujemy jako setki.. Ćwiczenia na słuchanie i czytanie niemiecki .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Istnieją 2 wyjątki, które zostaną przedstawione poniżej.. Pierwszy człon to 14 setek .Do podania daty potrzebna jest znajomość liczebników porządkowych, których nauczysz się tutaj.. rozpocznij naukę .Są dwie grupy liczebników porządkowych w języku niemieckim.. Liczebniki porządkowe od 1-19 tworzy się, dodając do liczby końcówkę -te, np. zehnte, a powyżej 20 dodając końcówkę -ste, np. zwanzigste.liczebniki, l. porządkowe po niem.. Poniżej 10 pierwszych cyfr z wymową..

Zapisz liczebniki porządkowe od 19. do 21. w mianowniku.

Liczebniki w języku niemieckim: Liczby i daty Liczebniki ułamkowe w języku niemieckim Liczebniki porządkowe w języku niemieckim Liczebniki główne w języku niemieckimLiczby po niemiecku do 12 powinieneś znać na wyrywki.. Liczebniki - cała lista Najpierw lista, potem zasady i ćwiczenia.. Za pomocą liczebników porządkowych podaje się kolejność lub datę.. Są to np.: fünfte (Etage), zweite (Klasse) itp. 1. pierwszy - der Erste 2. drugi - der Zweite 3. trzeci - der Dritte itd… 8. ósmy - der Achte itd…Darmowy kurs języka niemieckiego W dziale Liczebniki w języku niemieckim znajdziesz omówione liczby i daty oraz opisane liczebniki ułamkowe, porządkowe i główne.. brak informacji × wypełnienie rubryki ze względu na układ tabeli jest niemożliwe lub niecelowe []2.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10.. Dla liczebników do 19 jest to końcówka -te, np. zweite ("drugi"), elfte ("jedenasty"), achtzehnte ("osiemnasty"), zaś od 20 jest to końcówka -ste, np.Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'liczby niemiecki 1 100': 10000+ Liczby od 13-100 Test wg Marza1991 Szkoła Podstawowa Klasa 7 Klasa 8 język niemiecki Liczby liczby 1-12 Połącz w pary wg Amichlik Klasa 1 Klasa 4 Niemiecki Liczby niemiecki Połącz w pary wg Paulinachyl Klasa 7 Niemieckim liczby - niemiecki LabiryntDie Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim Die Zahlen von 0 bis 20 - liczebniki od 0 do 20..

Wyjątki stanowią liczebniki porządkowe, w tworzeniu których następuje zmiana tematu: 1.

Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Przed datą jest rodzajnik określony: Heute ist der dritte Januar.. Dowiedz się od wybranej osoby z klasy, kiedy się urodziła, następnie poinformuj o tym klasę i przy okazji podaj datę swoich urodzin.. Ciekawe ćwiczenia interaktywne na lekcję języka niemieckiego, pomoce naukowe niemiecki.. (zaimek dzierżawczy w bierniku) Hilf mir bitte!. UWAGA!. Mamy przed sobą datę: 1410 r. Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. Co robimy?. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.. Liczby od 0 do 12 Tych liczb trzeba nauczyć się na pamięć.. Zobacz również: Miesiące po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.. dziesięciotysięczny.. Rok podajemy dzieląc go na dwie części: 1987 to po niemiecku 19 setek i 87, czyli neunzehnhundertsieben und achtzig ; 2011 to po niemiecku 2 tysiące i 11, czyli .Start studying J. Niemiecki- liczebniki porządkowe.. Liczebniki od 1 do 19 Tworzymy je poprzez dodanie do liczebnika końcówki "-te".. Daty - ćwiczenie utrwalające: praca w parach (lista A i lista B) P.d.. play dreizehn Uhr.Lata w języku niemieckim podaje się na dwa sposoby.. Jak utworzyć liczebnik porządkowy?. Dzięki ciągłej kontroli haseł przez przeszkolonych leksykografów możemy zapewnić szczególnie wysoką jakość Słownika.Odmiana przez przypadki - rodzajnik, zaimek, przeczenie, przymiotnik..

TECZKA Z MATERIAŁAMI ...Liczebniki porządkowe odpowiadają na pytania: der/die/das Wievielte?, czyli który?

Liczebniki 4 Dopisz francuską nazwę (bez znaków francuskich).Chcąc nauczyć się pisania dat po niemiecku, trzeba mieć opanowane zagadnienie z zakresu liczebników porządkowych.. która?. 0 - null 1 - eins 2 - zwei 3 - drei 4 - vier 5 - fünf 6 - sechs 7 - siebenTabela zaimków dzierżawczych w języku niemieckim (wszystkie przypadki) W miejsce mein- możemy podstawić każdy inny zaimek dzierżawczy.. Zasady dotyczące zapisu liczebników porządkowych, zob.. Tworzymy je dodając do liczebników głównych końcówki: od 1-19 końcówka -te, a od 20 końcówkę -ste.. 0 23 fiszki iksniceimo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt