Wyjaśnij dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne

Pobierz

Wraz z głębokością wyraźnie zmieniają się warunki życia organizmów.Podkreśl nazwy gadów żyjących w Polsce.. Warunki życia w głębinach morskich.. a) padalec b) żółw grecki c) gniewosz plamisty d) kobra królewska e) żółw błotny f) krokodyl nilowy g) pyton królewski h) wąż Eskulapa i) kameleon j) jaszczurka zwinka Gady zamieszkują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.Węże (Serpentes) - podrząd gadów z rzędu łuskonośnych.Charakteryzują się wydłużonym, beznogim ciałem i aparatem szczękowym umożliwiającym niezwykle szerokie rozwarcie szczęk, a co za tym idzie połykanie ofiar w całości, brakiem błony bębenkowej i ucha środkowego.Liczba kręgów, które mają (podobnie jak u waranów) dodatkowe powierzchnie stawowe, może sięgać 400.Afryka - drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi.Zajmuje 30,37 mln km², czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej Ziemi.. Zdecydowanie największa część mórz i oceanów leży w strefie toni wodnej, oddzielonej od brzegów.. Przechodzą przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.. Warunki życia w toni morskiej.. 3 oceny | na tak 66% 2 1Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wyjaśnij,dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchu i ciemne grzbiety Szukaj 1dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach mają jasne brzuchy i ciemne grzbiety 2009-03-17 16:43:01; Wyjaśnij, dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety..

Wyjaśnij dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach mają jasne brzuchy a ciemne grzbiety.

Jasne brzuchy, dlatego że jak drapieżnik patrzy z dołu na taką rybę, to jej nie widzi bo światło z góry daje jasny blask.Większość ryb żyjących w Polsce ma jasne brzuchy po to by ich od dołu nie było widać na tle jasnej powierzchni morza, a ciemne grzbiety po to, aby z góry nie było ich widać na tle ciemnego dna morza Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie Rozwiązania 0 0 julkag 5.4.2011 (21:30)Wyjaśnij, dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety PROSZE O SZYBKĄ ODOWIEDZ : D 1 Zobacz odpowiedźWyjaśnij dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety?. 2008-04-09 14:13:48; Dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety 2008-04-02 15:41:56; Wyjasnij dlaczego wiekszosc ryb zyjacych w wodzie ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety?.

Dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety?

Ich kształty, barwy i zachowania fascynują ludzi - są inspiracją dla artystów i wynalazców.. W tej strefie nie mogą żyć rośliny.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 2012-07-12 22:53:51; dlaczego ryby żyjace w polskich wodach ma jasne brzuchy iciemne grzbiety 2009-03-22 18:34:17; dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach mają jasne brzuchy i ciemne grzbiety 2009-03-17 16:43:01; Wyjaśnij, dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i .Zadania maturalne z Biologii Tematyka: cechy populacji, zasady funkcjonowania ekosystemów, zależności między organizmami, formy ochrony przyrody i środowiska.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R .. Ryby w ten sposób chronią się przed drapieżnikami: dla zwierząt polujących przy dnie jak i Odpowiedź na zadanie z Przyrodo, witaj!. Gady są kręgowcami, które przystosowały się do życia na lądzie..

B. Wpisz do zeszytu i wyjaśnij dziesięć innych skrótów.

Gdy ilość gazu rośnie, ryba wynurza się, a gdy spada - zanurza.Wyjaśnij, dzięki czemu szafran spiski, czyli krokus, jest rośliną wieloletnią.. Zmiana ilości gazu pozwala regulować głębokość zanurzenia.. 83% ssaków, 89% gadów, 90% ryb i 93% płazów żyjących w Australii jest endemitami.Tak duża liczba endemicznych gatunków jest wynikiem długiej geologicznej izolacji kontynentu.W Australii żyją dwa gatunki stekowców będących ogniwem .Rozwiń myśli Ludwika Janiona: Każdy ma prawo do swojego widzenia świata.. Question from @Pawelwlodar2000 - Szkoła podstawowa - Polski1.. Zarejestruj.. 6 szkoły podstawowej.. Książki.. Występują jednak wśród nich gatunki, zwłaszcza zaliczające się do żółwi, węży i krokodyli, które znaczną część życia spędzają w środowisku wodnym.. Zaloguj.. Żyją jednak zwierzęta odżywiające się szczątkami roślin i zwierząt opadającymi z powierzchniowych warstw wody, do .W dowolnym słowniku ( ale nie w słowniku obcojęzycznym) znajdź wykaz stosowanych tam skrótów, a następnie wykonaj polecenia.. 2010-11-22 19:01:58; Wyjasnij dlaczego wiekszosc ryb zyjacych w wodzie ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety?. B. Wpisz do zeszytu i wyjaśnij dziesięć innych skrótów.. Odpowiedź 5.0 /5 1 Użytkownik Brainly Służy to celom maskującym i ochronnym przed drapieżnikami..

AnswerNapiszcie mi wszystko co wiecie o wyżynach polskich!

AnswerAntarktyda - kontynent położony najdalej na południe Ziemi, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy.Jest położony w rejonie Antarktyki na półkuli południowej, niemal w całości na południe od koła podbiegunowego i otoczony przez Ocean Południowy.Jest to jedyny kontynent trwale i całkowicie niezamieszkany przez człowieka i niewykorzystywany gospodarczo.Uzupełnij zdania właściwą formą czasownika be w czasie przeszłym _____ the mummy in the tomb?. Przedmiot.. Do wód oceanicznych leżących poniżej 1000 m od poziomu morza nie dociera światło słoneczne.. Wiele australijskich zwierząt nie występuje nigdzie indziej.. Pytania .. Podaj przykłady schorzeń ruchu przyczyny Dlaczego .Fauna Australii - różni się zasadniczo od fauny z innych rejonów świata.. 2012-03-22 21:09:39Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Dlaczego większość ryb żyjących w polskich wodach ma jasne brzuchy i ciemne grzbiety.. Według danych z 2012 r. Afrykę zamieszkuje ponad miliard ludzi, co stanowi 1/7 ludności świata.Afryka ma najwyższy na świecie przyrost naturalny (24‰ rocznie) i jest .i6aHVr7aOx_d5e158.. Fotografia przedstawia w toni od przodu głowę rekina wielorybiego.. Gady - zwierzęta zmiennocieplne.. Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. Panuje tam całkowita ciemność.. A. Wyjaśnij, co oznaczają następujące skróty, i powiedz, w jakich sytuacjach są używane ( możesz podać przykłady).. Ryby w ten sposób chronią się przed drapieżnikami: dla zwierząt polujących przy dnie jak i przy powierzchni wody będą niewidoczne.. Powoduje to, że warunki życia organizmów są całkowicie inne niż na lądzie czy w strefie przybrzeżnej.. Na ich wzór skonstruowano m.in. łodzie podwodne i torpedy.. Biologia.Ryby opanowały środowisko wodne.. Tylko bez przysyłania zdjęć!. A. Wyjaśnij, co oznaczają następujące skróty, i powiedz, w jakich sytuacjach są używane ( możesz podać przykłady)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt