Dlaczego nie warto być miłym

Pobierz

Zachowując się w sposób przyjazny i otwarty, możemy często uzyskać więcej niż przyjmując inne strategie (np. wejście w konfrontację).. Ale życzliwi ludzie, którzy z założenia są pozytywnie nastawieni do innych nie będą narzekać na wszelkie drobne niedogodności.. Opublikowane 24 czerwca 2015 25 czerwca 2015 przez blogerzyna Posted in lifestyle Otagowane człowiek, kultura, kurwa, lifestyle, miły, najgorzej, osobista, wulgaryzmy, życzliwy.. Przyjazny Coaching 9.7.18 asertywność, coach, coaching, feedback, mentor, mentoring, pewność siebie, strefa komfortu.. Bo może ta opowieść bardziej mnie dziś wzrusza i bliższa jest mi, niż ten osioł.. Jeśli chcesz pomóc, zrób to, ale niech to będzie świadoma decyzja, a nie utrudniający Ci życie nawyk.. Uważasz bowiem, że… nie wypada Ci zareagować ostrzej.. Ci, którzy mają piątki w szkole, nie poradzą sobie w życiu.Można być miłym dla ludzi, niczego od nich nie oczekując, oprócz odwzajemnienia uśmiechu.. Ok, jest czasem czas i miejsce na (konstruktywne) narzekanie.. Moim skromnym zdaniem ogólnie warto jest być miłym chociażby dla zachowania pozorów tak zwanej ludzkiej twarzy ale nie zawsze ponieważ niestety obecnie zbyt dużo ludzi wykorzystuje inne osoby przez to, że są one miłe co uważam po prostu za swojego rodzaju s k u r w y s y ń s t w o.Jeśli w wielu sytuacjach zaniedbujesz swoje potrzeby, zastanów się, czy nie bierze się to ze sposobu, w jakim byłaś wychowywana..

Dlaczego nie warto ciągle być miłym?

Kultura osobista to podstawowa cecha każdego z nas.. Warto, z kilku powodów, ale nie jak w Ojcu Chrzestnym: "Pewnego dnia, który może nigdy nie nadejdzie, poproszę cię o przysługę.. Warto być miłym - nie tylko dla przyjaciół i znajomych.. I nie chodzi mi teraz o to żebyś się stał aroganckim chamem i mówił wszystkim i wszystkiemu nie.Miałam pisać o osiołku, ale jakoś się nie udało.. Osoby miłe są zwykle bardziej lubiane, wzbudzają sympatię, życzliwość i chęć utrzymywania z nimi relacji.. Kłopot ze złością.. Ja nie jestem miłym w oczekiwaniu na jakieś korzyści :-) Marek3.. Zmiana wywołuje sprzeciw.. Irmina CieślikJest to wyjątkowa data ponieważ nie tylko skłania do tego, by tak po prostu bez jakichkolwiek oczekiwań obdarować kogoś miłym spojrzeniem, czy szerokim uśmiechem, ale przede wszystkim zachęcić do refleksji nad własnym codziennym tak bardzo wyuczonym zachowaniem.Przede wszystkim, nie trzeba być miłym cały czas i dla wszystkich.. Nie ma co być miłym i lojalnym w takich przypadkach.. Jeśli spotykamy kogoś po raz pierwszy i nie mamy o nim zielonego pojęcia to całkiem.. Zarażamy innych dobrą energią.. Osoby uśmiechnięte i miłe sprawiają wrażenie bardziej sympatycznych i jakoś .Pamiętaj, że będąc osobą opryskliwą i niemiłą, ściągasz na siebie podobne postawy..

".Dlaczego warto być nie miłym?

.A okazuje się, że można na zmianie zaoszczędzić parę stówek rocznie.. Odpowiesz wtedy jak przyjaciel".. Pamiętaj jednak, żeby nie zatracić siebie na rzecz innych!Czy warto być miłym i dlaczego łatwiej jest być złośliwym?. A to kasa, która w efekcie skali zrobi dużo.. Jak mówił Steve Jobs, "mamy tylko jedno życie, więc nie starajmy się żyć życiem innych".Dla brzydkich kobiet nie można być miłym, bo pomyślą, ze się nimi mężczyzna interesuje.. Może powtórzę niedokładnie, może bez szczegółów, może już gdzieś to słyszeliście, ale warto sobie przypominać, dlaczego warto jest być miłym dla ludzi.Szczerze miłym (nie udawanym miłym) trzeba być zawsze, nawet w przypadku zachowań niekooperatywnych.. Jeżeli ktoś jest dla nas niesympatyczny lub robi coś, co nam nie odpowiada, zawsze możemy powiedzieć "nie".. Tak samo jak ciemność sama w sobie nie istnieje.. Oczywiście miłym dla innych lecz destrukcyjnym dla samego siebie.. Przecież to tylko biznes.. Zastanów się, czy ktoś naprawdę potrzebuje Twojej pomocy, czy bez Ciebie sobie nie poradzi.. bo jeśli nie mamy Boga i miłości do Niego to stąd wynikają nasze negatywne zachowania.Wielbiąc Go zgadzamy się na wszystko co ma dla nas, a jeśli według swojej wolnej woli dopuszczamy do siebie jakieś choroby to nie miejmy do Boga o to pretensji, bo to niekiedy są to reakcje naszych decyzji.Jak przestać być zbyt miłym..

Nie opłaca się być miłym.

Nieuchronność zranienia.. To tylko strach (przed tą miłością) podrzuca myśli: nie możesz być za dobry, musisz trzymać ją krótko, bo odejdzie,Być miłym to sama przyjemność bo to pokazuje w jakim miejscu jest dla nas Bóg, bo jeśli On jest na właściwym to nasze reakcje jak najbardziej.. "Jeżeli kiedykolwiek zrobisz coś dobrego, to to coś wróci do Ciebie i kopnie Cię w d….ę" - tak moja serdeczna przyjaciółka niedawno skomentowała swoją rodzinną "przygodę".Jachimek o (nie)byciu miłym.. Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo niewiele osób potrafi zachować pełen profesjonalizm, kiedy jest luźna komunikacja i nie ma spiny.. Oczywiście!. Wtóruje mu psychoanalityk Jacques Arènes, który uważa, że złośliwość to forma obrony własnej.. Może być tylko więcej lub mniej światła.. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że trzeba być miłym i dobrym dla innych, dogadywać się z.. Zatem polecam szczerze tę książkę, jako doskonały przewodnik po pracy z własnymi, niewygodnymi sytuacjami.Odp: Dlaczego nie warto być miłym.. Nagle znika ktoś, na kogo zawsze można liczyć [email protected].. Być miłym i uprzejmym ale nie tylko interesownie .Nie tyko dla tych którzy okazali się dla ciebie mili ,Zauważ także tych ,którzy to od ciebie doświadczą szacunku za co powinieneś nieraz być wynagrodzony,tym samym lub nawet więcej .Bo ludzie chcą być dla siebie dobrzy ,ale czasem potrzebują wsparcia z drugiej strony.odpowiedział (a) 14.01.2018 o 14:17..

Nikogo tam nie... Pułapka bycia miłym.

To nie jest przyjaźń, chociażby nie wiadomo jakie sprawiali wrażenie partnerzy/konsultanci.. Możemy poznać kogoś wartościowego.. Ludzie widząc, że nie warto być dobrym, skoro inni nie przywiązują zbyt dużej wagi do życzliwości, niechętnie spieszą pomocą.. Załóżmy, że przyjaciółka potrzebuje mojego wsparcia na ważnej dla niej imprezie.. Nie narzekają.. "Tak już jest!. Bez zobowiązań i całowania w pierścień.Oczywiście, bycie miłym nie oznacza, że się z kimś musisz zgadzać.. W ten sposób rodzi się znieczulica, która w skrajnym przypadku może kosztować życie ludzkie.. Kobiety patrzą na pierwsze wrażenie!Doktor podkreśla, że bycie miłym nie jest równoznaczne z pozwoleniem na to, by inni tobą pomiatali.. Ktoś, kto czuje się niepewnie i boi się zranienia, w ten sposób trzyma innych na dystans.Nie można być za bardzo kochającym, bo na dobrą sprawę istnieje tylko miłość, a wszelki strach jest tylko złudzeniem.. Możesz być miła i mocno stać na nogach.. To dwie różne rzeczy.. Jednak zdarza się, że ktoś jest "zbyt miły" i ma .Dlatego niezależnie od tego, czy z łatwością przychodzi ci odmawianie, czy też nie, ta książka jest świetnym wglądem w to, jak nie zawsze warto być miłym.. To, czy warto być miłym , zależy od sytuacji, kontekstu i osoby.Czy warto być miłym i uczynnym dla ludzi?. Jeśli oni chcą coś od ciebie, to jest to zupełnie inna sfera, to już nie jest kwestia bycia miłym, ale pewnej transakcji czy wymiany świadczeń.. Powinniśmy wiedzieć jak zachowywać się w różnych sytuacjach.Nie odpierasz ataków, bo… nie wypada.. Nie warto, ponieważ ludzie to wykorzystują, przyzwyczajają się do tego, że nigdy im się niczego nie odmawia, ze wszystkim zgadza, niczego nie krytykuje, nie neguje, mówiąc kolokwialne, wchodzą nam wtedy na głowę.. Można się czasem na coś poskarżyć, czy być z czegoś niezadowolonym.. Podobnym sygnałem ostrzegawczym jest powtarzająca się sytuacja, gdy nawet jeśli ktoś Cię obraża i sprawia Ci przykrość, milczysz bez obrony.. Tadeo Piszesz: "warto być miłym, ja myślę tak - warto, ale nie dla korzyści materialnych (bonus, kotlet itd) ale dla własnego dobrego samopoczucia. ". dla wszystkich wygodna.. Trzeba zawsze tak postępować, by się tego postępowania nie musieć przed nikim wstydzić: że jak by ktoś Cię kiedyś sfilmował w interakcji z innymi ludźmi, to żebyś nie wstydził się tego filmu pokazać dzieciom, rodzicom .. Rodzice mówili, że trzeba być zawsze miłym i grzecznym, nie wolno się złościć, ale prawda jest taka, że wcale nie trzeba być miłym, można być miłym.. Podaj komuś dłoń, zaraz sięgnie po całą rękę.Być czy nie być…miłym?. 5 maja 2017 (artykuł sprzed 4 lat) ( 88 opinii ) autor: Szymon Jachimek.. Być może zawsze mówiono Ci, że "przecież nic się nie stało" albo dawano do zrozumienia, że przesadzasz i nie powinnaś się wychylać, kiedy coś płynie nie po Twojej myśli..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt