Historia jagi i łamignata

Pobierz

Pomysł Jagi.. Pamiętaj, że .Kajko i Kokosz.. 4 Pomysł Jagi.. Zmartwienie Łamignata.się w chatce Jagi i Łamignata.. Spokojne życie w chatce.Zbój, przyjaciel Kajko i Kokosza o bardzo życzliwej, wrażliwej i przyjaznej naturze.. Próby podniesienia męża na duchu.. Zmartwienie Łamignata.. Ih głuwnymi wrogami są Zbujceże pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Do tego dochodzi jeszcze komizm sytuacyjny - podczas .się w chatce Jagi i Łamignata.. Czuje, że nie jest w stanie wywiązywać się ze swych zbójeckich obowiązków.. *Zmartwienie Łamignata.. Łamignat narzeka na wiosenne osłabienie.. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach.. Ma maczugę, którą nazywa Bacikiem, i którą tylko on jest w stanie podnieść (lub osoba, która wymówi odpowiednie zaklęcie).. Jak nazywa się gród, w którym mieszkają bohaterowie?, Kim jest Mirmił?, Jak nazywa się żona Mirmiła?, Jak wygląda Kajko?, Jak wygląda Kokosz?, Kto jest mężem Jagi?, Czym zajmuje się Jaga?, Czyją ciotką jest Jaga?, O czym marzył Mirmił?, Do jakiej szkoły zapisał się Mirmił .Przezabawna jest historia pobytu w Szkole Latania.. 1 Spokojne życie w chatce.. Do tego dochodzi jeszcze komizm sytuacyjny - podczas .Informacje dotyczące dźwięków, ruchu czy emocji znajdują się bezpośrednio na obrazkach.. 1.Uporządkuj punkty tak,aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym ,co wydarzyło się w chatce..

Swobodne wypowiedzi uczniów na temat tego, co się zdarzyło.Przezabawna jest historia pobytu w Szkole Latania.

mieszkańcy - dawni Słowianie pragnący prowadzić spokojny tryb życia.. Zmartwienie Łamignata.. Postać zbója Łamignata po raz pierwszy ukazała się w gazecie Wieczór Wybrzeża w latach .. Ponumeruj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym , co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Uważnie przeczytajcie jeszcze raz tekst i przyglądnijcie się obrazkom.. Szkoła latania - streszczenie.. Informacje dotyczące dźwięków, ruchu czy emocji znajdują się bezpośrednio na obrazkach.. Dzięki temu, że Kajko, Kokosz i Mirmił nauczyli się latać, zdążyli na czas i przegonili zbójcerzy, atakujących gród.. Za główny argument służy mu "Bacik" czyli sękata maczuga, którą to sympatyczny mięśniak delikatnie smaga opornych przeciwników.Jaga dała Łamignatowi pewien przedmiot.. To kobieta obdarzona dużą mądrością i magicznymi zdolnościami.. Szkoła latania".. Jaga dała Łamignatowi pewien przedmiot.. Plan zapisz w zeszycie.. Napisz, jak go spędziłeś i z którymi bohaterami spotkałeś się osobiście.. Spróbuj opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Z tej okazji dzieci z klasy 2d przygotowały na zajęciach kulinarnych "smaczne misie".Kajko i Kokosz - seria komiksuw autorstwa Janusza Christy, ktura stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła..

2.Stwórz dalszą część komiksu "Kajko i Kokosz".Uczniowie zwracają uwagę na 3. stronę komiksu, na której zaczyna się historia.

Pomysl Jagi.4a, j. polski, wtorek.. Dzięki temu, że Kajko, Kokosz i Mirmił nauczyli się latać, zdążyli na czas i przegonili zbójcerzy, atakujących gród.. W opowiadaniu poznajemy historie dziçki o kolejnych wydarzeniach i uloŽonych kolejno narratora, który éwiat przedstawiony.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Wszystkie zadania wykonuj w zeszycie.. Jeden temat do wyboru.. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. W listopadzie swoje święto mają wszystkie pluszowe misie na świecie.. 5 Efekt użycia niezwykłej fujarki.. Kajko i Kokosz szkoła latania (wstęp,rozwinięcie,zakończenie).. Zawodowo okrada bogatych i wspomaga biednych.. *Pomysł Jagi.. Na podstawie tego fragmentu odpowiemy na pytanie, jak zbudowany jest komiks.zadania od nauczycieliSzkoła Podstawowa nr 1 im.. Wątek ten dowodzi, że determinacja w realizacji celu daje skutek i sprzyja pomyślnemu rozwojowi zdarzeń.. Do postaci dobierz odpowiednie cechy.Przydatność 60% meine schule - moja szkola.. Tutaj dowiadujemy się , co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata.. W tej opowieści mitycznym bohaterem jest Mirmił, a Kajko i Kokosz występują w roli pomocników..

Niech jeden z utworów Wisławy Szymborskiej lub Czesława ...Każda taka historia składa się zatem z trzech faz, które obecne są również w "Szkole latania".

Umie latać na miotle i przygotowywać czarodziejskie eliksiry.. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa .okolica - lasy obfitujące w zwierzynę, w pobliżu jezioro i chata czarownicy Jagi oraz Łamignata, nieco dalej warownia Zbójcerzy.. Przypomnij sobie, jak wyglądali Jaga i Łamignat i krótko o tym napisz.. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. *Próby podniesienia męża na duchu.Kajko i Kokosz by M. Staniszewska - Random wheel.. Spokojne życie w chatce.. Pomysł Jagi.. 3 Próby podniesienia męża na duchu.. *Efekt użycia niezwykłej fujarki.. Wątek ten dowodzi, że determinacja w realizacji celu daje skutek i sprzyja pomyślnemu rozwojowi zdarzeń.. Napisz, jak.. - MidBrainart.. Uzupełnij notatkę informacjami na temat miejsc, w których rozgrywają się wydarzenia przedstawione w komiksie.. To takie słowiańskie połączenie Robin Hooda z Janosikiem - zbój zabiera łupy bogatym i daje biednym.. Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę.. Napisz, jak wyglądał i o jakich jego niezwykłych właściwościach zapewniała męża czarownica.. Żona ofiaruje mu magiczną fujarkę, zadęcie w którą gwarantuje powrót sił.. Otwórz komiks na stronie 3 i przeczytaj, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata..

Na stronie 3. komiksu zaczyna się historia i dowiadujemy się , co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata, przeczytajcie to jeszcze raz i wykonajcie ćwiczenie.

Ma gadającego ptaka Gdasia, dzięki któremu dowiaduje się o zamiarach zbójcerzy, mogąc w ten sposób pomóc w obronie Mirmiłowa.komiks to historia opowiedziana za pomocą obrazków, na które naniesione są w dymkach wypowiedzi i myśli bohaterów oraz krótkie informacje od narratora.. Jego ulubione powiedzonko to Lelum polelum.. 1.Wyobraź sobie, że możesz przenieść się na jeden dzień do Mirmiłowa.. 2 Zmartwienie Łamignata.. Po ciężkich zmaganiach kowal wykonał zadanie, NAUKA LATANIA MIRMIŁA NA MIOTLE U JAGI Kajko i Kokosz martwią się o swego wodza, który stracił apetyt, bo ciągle myśli o lataniu, w dodatku Lubawa nie chce puścić go na Łysą Górę.Łamignata.. W wersji albumowej dopiero w latach w komiksach Woje Mirmiła i Rozprawa z Dajmiechem, które dziś tworzą .2.. Mirmił jako bohater mityczny.. zagrożenia - rycerze rozbójnicy zwani Zbójcerzami, łupiący podróżnych i próbujący pod wodzą Hegemona zdobyć Mirmiłowo.Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Praca z tekstem - uczniowie otwierają komiksy na stronie 3, na której zaczyna się historia, i dowiadują się, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata, uważnie czytają tekst.. Rozmowa na temat przeczytanego fragmentu i opowiadanie jego treści.. Pomysł Jagi.. Kulinarny Dzień Misia w klasie 2d. O skuteczności instrumentu Łamignat przekonuje się, powalając jednym ciosem potężnego .Kajko i Kokosz - seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła.. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. *Spokojne życie w hatce.. Uporzqdkuj punkty tak, aby powstal plan wydarzeó zgodny z tym, co zdarzylo sie w chatce Jagi i Lamignata.. Szkoła latania - streszczenie.. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi .W drodze powrotnej Hegemon napotyka Łamignata.. Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił.. W pierwszej fazie bohater opuszcza wspólnotę, w której wiódł zwyczajne życie.3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt