Jak zachować się podczas pożaru

Pobierz

Jeżeli dojdzie do sytuacji, że ktoś zostanie dosięgnięty przez ogień, to połóż taką osobę na ziemi i czymś okryj.jak najmniej oddychaj w zadymionych pomieszczeniach, pamiętaj, że im wyżej tym powietrze jest gorsze i cieplejsze, dlatego musisz koniecznie czołgać się lub chodzić na czworakach z głową jak najniżej.. - Jak znaleźć drogę ewakuacyjną?uniknąć niektórych zagrożeń oraz jak prawidłowo zachować się, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce, przestrzegając przy tym podstawowych zasad bezpieczeństwa.. Jak krok po kroku postępować po zauważeniu pożaru: Zaalarmować wszystkie osoby będące w strefie ognia o grożącym im niebezpieczeństwie.. Wskazane jest schowanie się za ścianę od strony klamki w drzwiach lub zasłonięcie twarzy.. Pożar, wypadki .. temperatura i dym są tak samo niebezpieczne jak płomienie.. Nie należy wtedy panikować, tylko wdrożyć kroki, które pozwolą na zminimalizowanie .zalezy w jakim budynku si znajdujesz ale odulnie 1 wlaczenie alarmu pozarowego 2 wezwanie pomocy 3 szukanie gasnicy 4 odnalezienie jej 5 szukanie innych ludzi 6 szukanie wyjscia 7 wyjsc z budynku 8 czekanie na pomoc , pomaganie rannymW takim wypadku istnieje możliwość kontaktu ze strażą pożarną i informowania ich o swoim położeniu.. W części przypadków jesteśmy w stanie ugasić ogień przy użyciu gaśnicy, jednak rozległe pożary, gdzie nie znamy źródła ognia powinny jasno wskazywać na potrzebę szybkiego opuszczenia płonącego budynku.4 days agoPoniżej informujemy, jak się podczas niej zachować i jakie kroki przedsięwziąć, gdy jest niemożliwa..

Co robić podczas pożaru?

Pamiętaj, by zamykać za sobą drzwi, co spowolni rozprzestrzenianie się rozwój pożaru, ale w żadnym wypadku nie zamykaj ich na klucz!. Podczas każdego pożaru mieszkania powstaje duże zadymienie oraz szereg substancji .2 days agoW pierwszej kolejności dzieci uczą się - w teorii - w jakich sytuacjach może pojawić się ogień oraz jak się wtedy zachować.. Ważne, by zapobiegać panice wśród pozostałych ludzi.. Wchodząc do zadymionych pomieszczeń lub przechodząc przez nie, należy ograniczyć ilość wdychanych produktów spalania.Żywioły są bardzo niebezpieczne, mogą zniszczyć nie tylko pracę Twego całego żywota, ale są również ogromnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.. Apr 25, 2022Aby zminimalizować ryzyko wybuchu pożaru w naszym domu, warto: Dokonywać okresowych przeglądów komina, instalacji wentylacyjnych oraz urządzeń grzewczych.. Zabezpiecz drogi oddechowe, np. zmoczonym w wodzie materiałem.e) Otwierając drzwi do pomieszczeń, w których powstał pożar, należy zachować szczególna ostrożność.. Pościel po polaniu wodą należy wynieść i gasić na zewnątrz.W przypadku zaistnienia pożaru lub innego zagrożenia budynku lub jego części, osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny opuścić strefę zagrożenia..

Niestety często w podczas pożaru zdarza się tak, że ewakuacja jest niemożliwa.

Przedstawić się, podać nazwę palącego się obiektu oraz jeśli jesteśmy w stanie także adres, przy którym doszło do pożaru.Aug 19, 2020Dość szybko powinniśmy zostać połączeni z dyspozytorem.. Sprawdzają też, jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar.. Przezorny zawsze ubezpieczony — czyli czerp wiedzę, aby wiedzieć, jak się zachować w trakcie pożaruZaraz po uwolnieniu się z zagrożonego miejsca, jak najszybciej wezwij straż pożarną.. Instalować czujniki tlenku węgla.. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań trzeba ustalić dokładnie miejsce powstania pożaru, określić możliwe drogi jego rozprzestrzeniania i zagrożenia dla sąsiednich pomieszczeń oraz ludzi przebywających w budynku.Jeżeli spotkamy się z wystąpieniem pożaru to pierwszą kwestią jest ewakuacja.. Umożliwi to straży pożarnej jak najszybsze zlokalizowanie .. W czasie prowadzenia ewakuacji zabronione jestMożemy to robić poprzez używanie sprzętu gaśniczego znajdującego się nią obiekcie.. Powinno to być miasto, ulica, budynek, a także miarę możliwości piętro.. EWAKUACJA Z BUDYNKU - KIEDY NALEŻY JĄ PRZEPROWADZIĆ .. Pomoce dydaktyczne: strój strażaka, puzzle, znaki ewakuacyjne, tunel, ilustracje (spalony dom, las itp.), historyjki .Jak krok po kroku postępować po zauważeniu pożaru: 1..

Pamiętaj, aby w ramach możliwość pomóc pozostałym osobom znajdującym się na terenie pożaru.

Osoby opuszczające strefę zagrożenia kierują się do najbliższego wyjścia służącego celom ewakuacji zgodnie z oznakowaniem.. Z silnie zadymionych pomieszczeń wychodź w pozycji pochylonej, idź wzdłuż ściany, żeby nie stracić orientacji w pomieszczeniach.. Dla przypomnienia - w Polsce straż pożarną można wezwać pod dwoma numerami: 998 oraz pod ogólnopolskim numerem alarmowym 112.Nov 17, 2021Wybierz najkrótszą oznakowaną drogę ewakuacyjną - tak, by znaleźć się poza strefą pożaru, a najlepiej poza budynkiem.. Odzież i bieliznę gasi się również na podłodze.. - Kształtowanie postawy właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia.. Telefoniczne alarmowanie należy wykonać w następujący sposób: Po wybraniu numeru alarmowego straży pożarnej 998 i zgłoszeniu się dyżurnego spokojnie i wyraźnie podaje się: swoje imię i nazwisko, numer telefonu, z którego nadawana jest informacja o zdarzeniu, adres i nazwę obiektu, co się pali, na którym piętrze,Kiedy staniemy się świadkiem pożaru, musimy podjąć stosowne działanie, dzięki którym zostanie on ugaszony.. Wezwać straż pożarną (numer alarmowy 998 lub 112).. Dyspozytorowi, który odbierze telefon, trzeba podać imię i nazwisko, adres obiektu, w którym wybuchł pożar wraz z doprecyzowaniem, na którym piętrze znajduje się ogień.Gaszenie pożaru powinno odbywać się z poziomu równego lub wyższego, ponieważ umożliwia obserwowanie skuteczności działania środka gaśniczego..

... Dzieci mogą zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym podczas pożaru i jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

Jak się zachować gdy zobaczymy płomienie?W przypadku zauważenia pożaru należy przede wszystkim zachować spokój i nie wywoływać paniki.. Straż pożarna musi sprawdzić każde pomieszczenie.. - Poszerzanie wiedzy z zakresu dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych.. Płonące firanki lub zasłony należy zerwać z karniszy i gasić na podłodze.. .TEMAT ZAJĘĆ: WIEMY JAK ZACHOWAĆ SIĘ W TRAKCIE POŻARU.. Wezwać straż pożarną Zasady zgłaszania pod numer alarmowy 998zakrywać usta najlepiej mokrą tkaniną, by nie wdychać dymu, jeśli jest możliwość to przy użyciu miejscowych środków gaśniczych przystąpić do gaszenia pożaru, nie wolno gasić wodą płonących urządzeń elektrycznych (grozi to porażeniem prądem),Ze strażą pożarną możemy skontaktować się dzwoniąc pod numer 998 bądź pod numer alarmowy 112.. Pamiętać .2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt