Europa południowa turystyka prezentacja

Pobierz

Kraje Europy Południowej i ich stolice - Francja (Paryż) -Portugalia (Lizbona) - Hiszpania (Madryt) - Włochy (Rzym) - Czarnogóra - Słowenia (Lublana) - Chorwacj (Zagrzeb) - Grecja (Ateny) - Albania (Tirana)Czynniki wpływające na rozwój turystyki 3.. Środowisko przyrodnicze Polski-cz.1.. Spowodował on wzrost szybkości i komfortu oraz bezpieczeństwa podróży.. Zimy z kolei są łagodne -temperatura powietrza nie spada wówczas poniżej 0°C.. Przyroda; Wody słodkie i słone; Ćwiczenie interaktywne rodzaje wód; 6.. Największą popularnością cieszą się kraje położone nad Morzem Śródziemnym takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja.. Miłefo oglądaniaWpływ z turystyki ma duże znaczenie na gospodarkę krajów południowej Europy.. Bardzo duże znaczenie miało obniżenie kosztów transportu, zwiększające masowość turystyki: W przypadku linii lotniczych duże znaczenie miało pojawienie się tzw. tanich przewoźnikówRuch turystyczny do państw europejskich obejmuje aż 55% wszystkich przybywających turystów zagranicznych.. Zmiany w przemyśle Niemiec; Klasa 7.. Pobierz PREZENTACJE - ZAŁĄCZNIK PDF; Ćwiczenie- na podstawie różnych źródeł sporządź listę pięciu interesujących miejsc w wybranym przez ciebie kraju Europy Południowej.Turystyka w Europie Południowej Na podstawie podręcznika i atlasu wypisz kraje zaliczane do Europy południowej oraz ich stolice Dlaczego kraje Europy Południowej są atrakcyjne turystycznie?Europa Południowa rozciąga się od Półwyspu Iberyjskiego po Półwysep Bałkański..

admin Aktualności, Blog, Europa, Klasa 6 - Europa aktualności, Europa, geografia, geografia Europy, turystyka Europa Południowa.

W zeszycie ćwiczeń wykonaj zadania: Zad.. Rozwój transportu -w szczególności lotnictwa.. Energetyka w Europie; Turystyka w Europie Południowej; Powtórzenie wiadomości; Sąsiedzi Polski.. Dzięki napływom suchego i gorącego powietrza znad Sahary lato jest ciepłe, bezdeszczowe - średnia temperatura trzech najcieplejszych miesięcy przekracza 20°C.. Położenie geograficzne: Południowa Europa na Półwyspie Apenińskim 2 duże wyspy Sycylia i Sardynia Leży nad morzem Śródziemnym oraz morzami Tyrreńskim, Jońskim i Adriatyckim Góry Alpy i Apeniny Góry i wyżyny stanowią 77% powierzchni kraju Włochy prawie w większości leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego .W załącznikach znajduje się prezentacja multimedialna wykonana w programie PowerPoint Tematem prezentacji jest geografia a dokładniej EuropaTurystyka; Co to jest krajobraz?. Do tych krajów zalicza się miedzy innymi: Hiszpanię, Włochy, Portugalię, Grecję, Czarnogórę, Słowenię, Turcję, Chorwację oraz Maltę.. Państwa te mają bezpośredni dostęp do morza i dlatego nazywa się je często państwami śródziemnomorskimi.. (klasa 6) Na lekcji: poznasz walory przyrodnicze i kulturowe Europy Południowej, dowiesz się, czym jest infrastruktura turystyczna, dowiesz się także, gdzie się znajdują wybrane zabytki Rzymu, zdobędziesz informacje o atrakcjach turystycznych Czarnogóry..

Słowo turystyka pochodzi od francuskiego tour, oznaczającego wycieczkę, czyli podróż kończącą się powrotem do miejsca, z którego nastąpił wyjazd….

Nowa EraTEMAT: Turystyka w Europie Południowej 1.. Gra 1 Mapa polityczna Europy Południowej.Materiał pomocniczy do lekcji geografii wg.. Skończoną prezentacje prześlij na adres e-mail W tytule e-maila wpisz swoje imię i nazwisko oraz klasę.. Turystyka w Europie Południowej; Energetyka w Europie; Obszary i obiekty chronioneTemat: Turystyka w Europie Południowej (zapisz w zeszycie) Na co zwracamy uwagę w tym temacie: - walory (zalety) przyrodnicze i kulturowe Europy Południowej - co to jest infrastruktura turystyczna - przykłady atrakcji turystycznych w państwach Europy Południowej Przeczytaj lekcję w podręczniku str. 120-124 oraz w miarę możliwości obejrzyjAug 26, 20211.. Niestety przez tak dużą liczbę przybyszy cierpią na tym zabytki architektoniczne niszczone przez lampy błyskowe oraz dotyk ludzi.Wszystkie mapy i grafiki pochodzą ze stron: źródła w Google GrafikaWykorzystano fragmenty filmów: .1..

: ciepły klimat, ciepłe morze roślinność śródziemnomorskaCzym jest turystyka?Rodzaje turystykiWybrzeże morza Bałtyckiego przyciągają dużo turystów.

Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni; 2.. Europa Południowa obejmuje swoim zasięgiem 3 półwyspy: Apeniński, Iberyjski i Bałkański oraz wyspy na morzu Śródziemnym.. Stanowi zagrożenie dla zabytków, które, dotykane i fotografowane z użyciem lampy błyskowej, coraz bardziej niszczeją.. Zapraszam was na mój nowy filmik.. TURYSTYCZNE BOGACTWO EUROPY POŁUDNIOWEJ Wykonała: Agnieszka Bujnowska Atrakcyjne południeEuropa Południowa.. Dzięki dużej liczbie ludności przybywającej do tych krajów stwarza się wiele miejsc pracy np. w recepcji hotelu.. Author:Przeczytaj z podręcznika temat "Turystyka w Europie Południowej".. Uzupełnij schemat.. Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy; Czy wszystkie skały są twarde?. Puszcza Białowieska; 4.Temat: Turystyka w Europie Południowej.. W Europie Południowej występuje klimat śródziemnomorski.. 6.Hejka wszystkim!. Zachęcają ich nie tylko piaszczyste plaże ale i inne atrakcje: ruchome wydmy, strome klify czy nadmorskie miasta.. Dokończ zdania.. Mapa, flaga, godło .. Czytaj więcej.Europa Południowa obejmuje swym zasięgiem półwyspy: Iberyjski, Apeniński, Bałkański, a także wyspy na Morzu Śródziemnym.. Walory turystyczne tych regionów to min..

Prezentację wyślij do 30.03.2020 r.szkolaprzyszpitalna.plTurystyka w Europie Południowej (proszę odesłać na e-mail)- karty pracy i prezentacja do 22 kwietnia.

Zapoznaj się z tematem w podręczniku str.120-124.. (PRACE PRZYSYŁANE PO TYM TERMINIE NIE BĘDĄ OCENIANE!). Do .. prezentacje prześlij na mój adres e-mail do 27 maja 2020 roku.. Praca z podręcznikiem str. 120-124Prezentacje; Poznajemy pogodę i inne zjawiska przyrodnicze.. Stary Most w MostarzeJun 10, 2020Wzmożony ruch turystyczny, będący ważnym źródłem dochodów państw Europy Południowej, wywiera negatywny wpływ na środowisko przyrodnicze.. Ukształtowanie terenu; Przez lądy i oceany; Pierwsze podróże geograficzne; Krajobraz wczoraj i dziś.. Włochy - Italia Republika Włoska 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt