Obowiązkowe lektury matura

Pobierz

Wymieniliśmy je poniżej.. Bogurodzica; 2.. Lektury można bez problemu wypożyczać w bibliotece, pożyczać od znajomych oraz kupić nowe.. N a wszelki wypadek zaznaczyłam je grubszą czcionką i gwiazdką.Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy; 3.. Bogurodzica; 2.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiMatura z języka polskiego odbędzie się 8 czerwca.. Warto znać aktualną listę książek do przeczytania do szkoły, ponieważ znajomość lektur .lektury obowiĄzkowe matura 2019 cke [matura z jĘzyka polskiego, lektury z gwiazdkĄ, matura jĘzyk polski 06.05.2019] lektury obowiĄzkowe matura 2019 cke 06.05.Lista lektur obowiązkowych - matura 2019.. W przypadku listy lektur obowiązkowych uczniowie będą musieli znać treść i problematykę jedynie ośmiu pozycji.. Powtórka z polskiego do matury.. Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.W przypadku języka polskiego na maturze podstawowej wyjątkowo do wyboru będzie nie jeden, a dwa tematy rozprawki.. [CKE] Na liście lektur podstawowych dla szkół ponadgimnazjalnych znajdują się te książki:Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata..

SklepLektury: matura 2021.

Literatura polska.. A to oznacza, że zostało już niewiele czasu na powtórki.. Każdy maturzysta jest zobowiązany znać poniższe .. Ignacy .Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką.. W spisie nie zaznaczono lektur ogwiazdkowanych, ale myślę, że będzie podobnie jak w poprzednich latach, choć usunięto *Bogurodzicę!. Lista lektur obowiązujących na maturze 2021.. Dlatego w dzisiejszym artykule przypominamy, które lektury warto powtórzyć do matury.. Poniżej przedstawiamy spis lektur obowiązkowych, z których mogą pojawić się pytania o treść lub wypracowanie na egzaminie maturalnym: 1.. Poziom podstawowy - lista lektur: Sofokles "Antygona" Sofokles "Król Edyp" Mikołaj Sęp Szarzyński - sonetyLektury obowiązkowe matura 2020 - rozszerzenie CKE [LISTA] Jan Kochanowski - Treny; Juliusz Słowacki - Kordian; Witold Gombrowicz - Trans-Atlantyk; Maria Kuncewiczowa - CudzoziemkaWażne info - tylko do 16.09.2021 (najbliższy czwartek) trwa promocja na mój kurs maturalny online.. Agnieszka Kuc.. Są to: 1.. Literatura powszechna.. Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką.. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim planie pracy- tym samym zakłada się, że wy też je .• drugi temat rozprawki - z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych..

Matura 2021 lektury obowiązkowe.

Jan Kochanowski "Pieśni".. Poziom podstawowy - rano, poziom rozszerzony - po południu.. Adam Mickiewicz, Dziady cz. III; 4.. Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiJoanna Zaremba.. Matura 2022 - lektury z gwiazdką ze szkoły ponadgimnazjalnej:Na poziomie rozszerzonym obowiązują te same lektury, co na poziomie podstawowym, a ponadto: 1.. Adam Mickiewicz "Dziady", część III, 4.Matura 2021 z języka polskiego.. Oprócz podzielenia lektur na epoki literackie, dzielimy też wszystkie książki na te klasy, w których są one .Wojciech Habdas / Agencja Gazeta Lektury z gwiazdką matura 2021.. Obowiązkowe lektury na maturę 2021 dzielą się w zależności od tego czy uczeń postanowił przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym, czy na poziomie rozszerzonym.. Lektury z gwiazdką to pozycje obowiązkowe.Lektury obowiązkowe - matura 2021.. Matura 2021 - sprawdź, które tytuły musisz znać [Lista podstawowa i rozszerzona]Lektury obowiązkowe - matura 2023.. By dobrze przygotować się do matury z języka polskiego niezbędnym jest znajomość szkolnych lektur.Obecny podział uznany przez MEN zakłada przede wszystkim podział na epoki literackie, które są realizowane w każdej z trzech klas liceum..

...Lektury obowiązkowe.

Na podstawowej maturze z polskiego oraz na egzaminie ustnym z polskiego znajdą się zadania sprawdzające znajomość tych lektur obowiązkowych: 1) Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana; 6) Legenda o św. Aleksym (fragmenty);Lektury do matury 2022. lektury obowiązkowe.. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3.. Matura bez egzaminu ustnego, egzamin ósmoklasisty bez czwartego obowiązkowego przedmiotu oraz nowy kanon lektur - to .Lektury obowiązkowe - motywy , postaci.. Bogurodzica;Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej określona została lista lektur obowiązkowych na maturę 2020.. Jan Kochanowski Treny; Juliusz Słowacki Kordian; Witold Gombrowicz Trans-Atlantyk; Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka; Stanisław Ignacy Witkiewicz Szewcy; 2.. Lista obowiązkowych lektur zawiera niewiele pozycji Lektury z gwiazdką są lekturami obowiązkowymi, których treść przed .Moja matura - aktualności; Materiały maturalne "Matura od A do Z" Język polski - poziom podstawowy; Matematyka - poziom podstawowy; Język angielski - poziom podstawowy; dodaj / zmień przedmiot; Kalendarz przygotowań maturalnych; Fiszki; Jak żyć, żeby zdać?.

Nowe lektury i zmiany w egzaminach.

Należą do nich: Należą do nich: Jan Kochanowski TrenyMatura 2022 - lektury z gwiazdą z okresu gimnazjum: Jan Kochanowski: wybrane Fraszki, Treny (V, VII, VIII), Ignacy Krasicki: wybrane bajki, Aleksander Fredro: Zemsta, Adam Mickiewicz, Dziady cz. II, Henryk Sienkiewicz: wybrana powieść historyczna (Quo vadis, Krzyżacy lub Potop).. W tym roku lista lektur obowiązkowych na podstawową maturę z języka polskiego zawiera jedynie 8 pozycji.. Dante Boska Komedia - fragmenty PiekłaMatura 2021- lektury obowiązkowe.. Jeżeli do niego dołączysz, to otrzymasz w bonusie opracown.Matura 2021: Lektury obowiązkowe z gwiazdką Centralna Komisja Egzaminacyjna.. Przygotowując się do matury powinniście powtórzyć sobie teksty wskazane w podstawie programowej.. Lektury z gwiazdką - co to znaczy.. Jan Kochanowski "Psałterz Dawidów".. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz; 5.. Rok szkolny 2021/2022.. W skład tego podziału wchodzi kolejny, czyli podział na lektury potrzebne do zdania matury na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt