Opis pinokia karta pracy

Pobierz

Andersen b) Carlo Collodi c) Bracia Grimm d) Bracia Lwie SerceArtykuł: Opis wygladu zewnetrznego pinokia Wypracowania i ściągi.. Pinokio próbuje radzić sobie sam.. Mikołajek to zbiór 19 opowiadań z życia tytułowego bohatera i jego kolegów.. Akademia Pana Kleksa-scenariusz lekcji.doc.. Jeszcze zanim przybrał kształty marionetki - psocił, skłócając ze sobą Antonia i Dżeppetta.. Zapoznanie uczniów z życiem i twórczością Carla Collodiego.. Kto zrobił Pinokia?. Podróż do Krainy Głupków.. Wpisz je w odpowiednie miejsce do tabeli : krnąbrny, nieposłuszny, pilny, pracowity, troskliwy, leń, łatwowierny, kochający, dolny do wyrzeczeń, łatwo ulegał złym wpływom PINOKIO przed zmianą po zmianiePinokio to drewniany pajacyk, wystrugany przez starego stolarza Dżeppetta z kawałka magicznego pniaka.. Następnie przeszkadzał swemu twórcy w pracy - zdjął mu perukę, kopnął w nos - okazał się "niegodziwym chłopcem".Temat1: Nasze spotkanie z Pinokiem - bohaterem książki C. Collodiego.. Jeśli starczy Wam czasu, dopiszcie do niej odpowiednie objaśnienia w postaci legendy .Zielony rybak - złowił Pinokia w sieci , zamiast włosów miał na głowie gęsty krzak zielonej trawy; skóra jego była zielona, oczy zielone, zielona była również bardzo długa broda, sięgająca aż po pas; podobny był do wielkiej jaszczurki stojącej na tylnych nogach; Ryba- delfin i to taki grzeczny, jakich mało na wszystkich morzach świata1..

Opis przedmiotu i postaci karta pracy.doc.

Sprawdź się!. Postacią spajającą wszystkie jest sam Mikołajek.. Pajac wystrugany przez stolarza Dżeppetta z kawałka drewna.. Pobyt w domu Wróżki.. Scenariusz uroczystości patriotycznej z okazji Dnia Patrona - Powstania Styczniowego .. Para oszustów, pada ich ofiarq.. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem.. Był zadowolony ze swojej pracy, jednak zanim skończył oczka pajacyka zaczęły się .Karta pracy - wyznaczanie gęstości ciał o różnych kształtach.. Odpowiedzi.Opis - Maturalne karty pracy to zbiór tekstów wraz z ćwiczeniami na czytanie ze zrozumieniem, opracowane na wzór pierwszej części arkusza egzaminacyjnego.. Określenie czasu i miejsca wydarzeń oraz omówienie bohaterów.. Obejrzyj krótki filmik.. Cel ogólny: zapoznanie uczniów z treścią lektury kształtowanie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania oraz rozbudzanie twórczej postawy Cele operacyjne - poziom wiadomości, umiejętności i postaw ucznia Uczeń: potrafi budować dłuższe wypowiedzi redaguje plan wydarzeńPolecenie do pracy w grupach Pinokio, odkąd pojawił się na świecie jako pajacyk, przeżył wiele przygód, przebywał .. miejsca, w których znalazł się pajacyk, a następnie na dużej karcie papieru narysujcie MAPĘ PODRÓŻY I PRZYGÓD PINOKIA.. Chętnie łobuzował, jak wielu małych chłopców.Odgadnięcie i napisanie, kto udzielał rad to dodatkowe 2 punkty za każdą prawidłowo wskazaną postać..

Wykorzystam tu moje karty pracy: Uczniowie obok każdej ilustracji ...1.

Klasa 5 Polski Lektury Bohaterowie.. Katarzyna Urban.. Pinokio ucieka z domu.. W nawiasach podano typ zadania ZZ - zadanie zamkni ęte, ZO - zadanie otwarte.. Poni żej krótkie omówienie rodzaju ćwicze ń.. Jego największym marzeniem było stanie się prawdziwym chłopcem.. Wstęp rozpocznij od nowego akapitu.Pinokio był ubrany w papier w kwiatki, buty z kory i czapeczkę z ciasta.. PISANIE PRAC Piszemy prace na zamówienie.. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta.. Ptak.. Czas na wykonanie zadania - 3 min.. Bohaterowie lektur - 5 klasa Połącz w pary.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. W tej rundzie drużyna może zdobyć maksymalnie 14 punktów.. Zastosuj się do poniższych wskazówek.. Wyjaśnij znaczenie podanych związków wyrazowych: wyglądać jak malowanie.. Gdy po raz pierwszy pojawia się w domu zawiadowcy, daje się poznać .Plik Czy znasz przygody Pinokia - pajaca który zmienił się w chłopca.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 14 kwi 2012 .. Bohaterowie Sortowanie według grup.. Więcej informacji: Zamów prace INFO ŚCIĄGI WYDRUKOWANE Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg.karta pracy Opis_-_slownictwo.odt 5.. Wyjaśnienie pojęć "realistyczny" i "fantastyczny".. (10 makaroników) Zadanie 3 Czas na zadanie indywidualne Napisz opowiadanie o przygodzie pajacyka, do której układałeś plan wydarzeń..

Potrzebuje pomocy w pracy domowej (polski) 2022-02-21 16:39:05; Więcej bez odpowiedzi.

6 - krzyżówka (hasło: roztropność) Ćwiczenia do lektury "Malutka czarownica" - Postawy i zachowaniaArtykuł: Przykładowe tematy wypracowań z pinokia Wypracowania i ściągi.. Jest to propozycja dla uczniów i nauczycieli.opis przeżyć wewnętrznych i emocji dziecka; Opowiadania z serii Wielcy ludzie - Polscy społecznicy .. Karta pracy 75/9 - Wspieranie przyjaciół .. To on namawia kolegç na ucieczkç do Krainy Zabawek.. Opracowanie i wdrażanie programu działań edukacyjnych - opis i analiza.Karta Rowerowa i Motorowerowa (4084) Ośrodki Egzaminacyjne (322) Prawo Jazdy .. opisz wybraną przygode pinokia oprucz pobyty w krainie zabawek 2013-05-26 15:11:40; Opisz wyglad Lampo wedlug planu .. który zabral Pinokia w miejsce, w którym ostatnio widzial jego ojcaw 5.. Scenariusz .Karta Rowerowa i Motorowerowa (4095) Ośrodki Egzaminacyjne (322) Prawo Jazdy .. Lubaczów.. Łukawiec.. Szkolny przyjaciel Pinokia, psotnik i próŽniak.. Umiał się poruszać, mówić i zachowywać jak człowiek (chłopiec).. Opis Pinokia ' 2012-11-30 16:44:30; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.. Z czego był Pinokio a) Ze złota b) Ze srebra c) Z miedzi d) Z wody e) Z drewna 4..

Pomaga pajacykowi uniknqé wielu klopotów.Karty pracy z ćwiczeniami s ą gotowe do wydruku i skserowania.

5 - rady i przestrogi nie tylko dla Pinokia, ćw.. a) Dżeppetto b) Wróżka c) Lis d) Kot e) Pinokio 2.. Przynieś na lekcję: - nożyczki, spinacze lub wstążeczki, naklejki lub inne materiały do ozdoby, - poszukaj, wydrukuj lub sporządź notatkę na temat autora książki pt. "Pinokio", przydadzą się również ciekawostki o Włoszech.gdy tylko do niego weszli, pinokio zauważył, że na ulicach pełno jest ziewających z głodu psów bez sierści, drżących z zimna ostrzyżonych owiec, błagających o ziarenko pszenicy kogutów bez grzebieni, wielkich motyli, niezdolnych poruszać skrzydłami, bo nie było na nich kolorów, pawi bez ogonów, wstydzących się pokazać i wynędzniałych bażantów, …Karta pracy nr 1.. Wobec nieznanych osób zachowuje się z uprzejmą rezerwą, spokojnie czekając na wezwanie do zabawy.. chudy jak patyk, długi jak tyka, lekki jak piórko, wyprężony jak struna, oczy jak talarki, orli nos, włosy na jeża, lwia grzywa, w czymś jest komuś do twarzy.14.Podane cechy Pinokia jakimś sposobem pomieszały się.. Skrócona wersja powieści zawiera przygody drewnianego pajacyka Pinokia, jego ojca Dżepetta, Wróżki, Gadającego Świerszcza, Kota i Lisa oraz wielu innych postaci znanych z .Kompozycja utworu.. Jak rozumieją postawę chrześcijańską Mickiewicz, Słowacki, Krasiński, Norwid?. Każde z nich stanowi odrębną, niezależną całość.. Ogniojad łapie Pinokia.. Piesek wyróżnia się manierami zupełnie odstającymi od charakteru kundla - podarowane mu smakołyki zjada z apetytem, ale bez łapczywości i pośpiechu.. Opis i analiza - poszerzanie zakresu działań szkoły.. wg Mknesz.Opis Dane szczegółowe Pinokio Karty pracy Zaprezentowane tu ćwiczenia są częścią składową cyklu Karty pracy dotyczące wybranych lektur dla klas 4-6.. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta.. W bardzo prosty, bliski młodemu czytelnikowi sposób relacjonuje to, co wydarzyło się w życiu chłopców.. Więcej informacji: Zamów prace ŚCIĄGI WYDRUKOWANE Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg.Opis Lampo.. Ćwiczenia celowo nie zostały ponumerowane, lecz oznaczone literami alfabetu, by nie sugerowa ć kolejno ści ich wykonania.. Pinokio idzie do szkoły.. Opis przedmiotu i postaci.doc.. PISANIE PRAC Piszemy prace na zamówienie.. Kto napisał książkę pt "Pinokio"?. Był lekkomyślny, leniwy i łatwowierny.. Kogo nazywano Mamałygą a) Eugeniusza b) Patyka c) Pinokia d) Wisienke e) Dżeppetto 3.. Tajemniczy ogród.doc.. - ćw.Papier toaletowy super sprawdził się w kolejnej roli!. 11.Opis Pinokia Rysunek z opisami.. Pajac raz jeszcze spotyka Lisa i Kota.. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem.. Macie na to 3 min.. "Ojciec" Pinokia, staruszek, któly wystrugal pajacyka z kawalka drewna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt