Stary człowiek i morze pytania na sprawdzian

Pobierz

Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya.. Test składa się z 12 pytań.. Właściciel restauracji posyłał staremu rybakowi jedzenie.. Do swojego pomocnika.. Pytania i odpowiedzi do lektury Stary człowiek i morze ( 31) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Stary człowiek i morze, które mogą Ci się przydać do powtórki.. c) Człowiek nie jest stworzony do klęski.. osiemdziesięciu czterechApr 5, 2022Jak płynie po morzu i odnajduje małą wysepkę, a na niej wielki skarb.. Santiago miał starą motorówkę.. Jaka była długość złowionej ryby?. Hemingway przeżył dwie wojny, był świadkiem burzliwego rozwoju techniki w XX wieku, ale Stary człowiek i morze jest opowieścią ponad czasem.. a) Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Co oznacza słowo salao?E.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowaStary człowiek i morze - test znajomości lektury.. Zupełnie obojętne czy przygoda Santiago zdarzyła się w latach 40.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: 136129 razy.. Żółwie morskie żywią się meduzami.. Do ryb, ptaków i siebie..

Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.

0.Stary czlowiek i morze.pdf na koncie uzytkownika o.k.14 folder Testy i Sprawdziany Data dodania: 29 mar 2013. pytanie 1 z 15. b) Kto jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca.. a) jego żona b) rybitwa, którą spotkał na morzu c) chłopiec 5) Stary żalił się czasem, że nie smakuje mu jedzenie.Stary człowiek i morze Autor testu: baczek19972 .. czy znasz się na muzyce Suuuper test rozwiąż go, a przekonasz się czy znasz się na muzyce .. Sprawdź,czy jesteś dojrzały do poważnego związku !. Santiago zajmował się kiedyś łowieniem żółwi TAK/NIE 5.. Lech Burdecki, autor wstępu do polskiego wydania "Starego człowieka i morza" uważa, że: a) Santiago przekroczył swoje możliwości wypływając zbyt daleko.. test osobowości Odpowiedzi na pytania wskażą, czy jesteście kreatywni i jaką prace możecie przykładowo wykonywać w przyszłości.. .208 Stary człowiek i morze - Ernest Hemingway 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. d) utrata merlina jest karą za pychę Santiago.. TAK/NIE 7.Test z lektury ,, Stary człowiek i morze" .Suzzan.. 4 lata temu 173 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 3 Skomentuj 12 Super!. Rozwiązanie.a) Żeby być rybakiem b) Żeby grać w baseball 27) Kogo chciałby mieć przy sobie stary na morzu?.

Jak ma na imię stary?

2010-05-02 10:16:47; Mieliście już test sprawdzający znajomość treści lektury pt. "W 80 dni dookoła świata" 2011-12-13 19:47:56 " Stary człowiek i morze " 2009-04-25 08:49:15Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie.ODPOWIEDZI SPRAWDZIAN STARY CZŁOWIEK I MORZE WITAM POMOŻE KTOS?. U wybrzeży jakiego kraju toczy się akcja?. Przykładowa kartkówka ze "Starego człowieka i morza" z odpowiedziami Kto jest autorem utworu?. c) Santiago ponosi winę za swą porażkę.. "Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja A), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!1.. WYMIEN TRZY PRZYCZYNY KTORE MOGLY WPLYNAC NA NIEPOWODZENIE RYBAKA 3.DLACZEGO MANOLIN CHCIAL POMAGAC STAREMU CZLOWIEKOWI 4.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. 20 stóp 6 stóp 18 stóp Co Santiago spożył podczas pobytu na morzu?. Od ilu dni Santiago nie złowił żadnej ryby?. Z jaką rybą walczy rybak Santiago?. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. pechowy 2.. U wybrzeży KubyNa dalekim wschodzieU wybrzeży AfrykiNa morzu Północnym Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia..

Od ilu dni stary nic nie złowił?

a) swoją żonę b) Manolina 28) Jakie uczucia budził w rybaku marlin?. P / FOpowiadanie o Santiago napisał w 1952 roku - już po II wojnie światowej.. Gdzie dzieje się akcja?. Czego jest symbolem Taras?. Zawsze marzył o bogactwie.. Odpowiedzi Test Wiedzy O J.R.R.Tolkienie.pdf.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. a) Bolała go prawa noga b) Chwytał go kurcz w lewą rękę 30) Jakiego koloru był grzbiet marlina?Stary człowiek i morze - test znajomości lektury.. Latającą rybę i małego delfina SardynkiTest wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Do kogo mówił Santiago, gdy był na morzu?. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dniZaznacz zdania, które pochodzą z opowiadania Stary człowiek i morze.. Zaznacz PRAWDA, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub FAŁSZ, jeśli jest fałszywe..

Zebrane pytania i odpowiedzi do zestawu.

a) strach i złość b) miłość i szacunek 29) Co dolegało staremu podczas wyprawy?. z tuńczykiem z marlinem z łososiem z karpiem Co traci rybak przy spotkaniu z pierwszym rekinem?. d) Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać e) Bo kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże.Rozwiązanie.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.Przykładowe pytania na kartkówkę z lektury " Stary człowiek i morze " 2012-03-22 21:57:49; Pytania na temat lektury " Stary człowiek i morze ".. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Na Malcie Na Kubie Na Madagaskarze Jak nazywa się główny bochater?. Manolin Jack NorysJęzyk polski LekturyStary człowiek i morze/Stary człowiek i morze test > Stary człowiek i morze Pytanie 1/10 Przerwij test Gdzie toczy się akcja utworu?. Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Rozwiąż test i sprawdź!. a) Głupio jest nie mieć nadziei.. oczy 3.. Manolin Santiago Jack Jak miał na imię przyjaciel głównego bochatera?. a) klęski Santiago b) odpoczynku i relaksu c) niechęci do Santiago innych rybaków d) społeczeństwa, w którym Santiago był niezrozumiany 2.Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test wiedzy.. Co oznaczał termin "salao"?. Który z elementów ciała rybaka jako jedyny nie "był w nim stary"?. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: 136146 razy.. 1.DLACZEGO SANTIAGO BYL UWAZANY PRZEZ SASIADOW ZA PECHOWCA?. Rozwiąż test Powiązane z testem z Stary człowiek i morze Plany wydarzeń Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Stary człowiek i morze Trudny test z Stary człowiek i morze Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?Stary człowiek i morze - dokładne streszczenie.. XX wieku, czy sto lat wcześniej - dla wymowy .Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.TEST PODSUMOWUJĄCY ZNAJOMOŚĆ OPOWIADANIA E. HEMINGWAYA STARY CZŁOWIEK I MORZE 1.. Oceń prawdziwość podanych zdań dotyczących opowiadania E. Hemingwaya.. Dlaczego rodzice nie pozwalali chłopcu pływać ze starym?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt