Linia zmiany daty samoa

Pobierz

WikiMatrix" Zanim umrę, .. Linia zmiany daty.. Samoa (bez Samoa Amerykańskiego), Tokelau i Tonga (na .Dzięki przesunięciu linii zmiany daty Samoa będzie miało taki sam czas jak te dwa państwa.. Wybierz strefę w której się znajdujesz: GMT-12:00 Międzynarodowa linia zmiany daty - Zachód GMT-11:00 Wyspa Midway, Samoa GMT-10:00 Hawaje GMT-09:00 Alaska GMT-08:00 Stany Zjednoczone i Kanada (czas pacyficzny);Tijuana GMT-07:00 Arizona GMT-07:00 Chihuahua, La Paz, Mazatlan GMT-07:00 Stany Zjednoczone i Kanada (Czas górski .Dla mieszkańców Samoa (położonych wcześniej po wschodniej stronie linii zmiany daty) był to spory problem.. Aktualne statystyki Polski serwis.. Przekraczając ja ze wschodu na zachód - pomijamy jeden dzień; w przeciwnym kierunku - przeżywamy "Dzień Świstaka".. Samoa znalazło się po tej.Linia zmiany daty to umowna linia na mapach stref czasowych.. Szukaj:Linia zmiany daty przebiega na wschód od Chatham, mimo że wyspy leżą na wschód od południka 180°.. Zapraszamy do, jak najbardziej realnej, wędrówki po pięknym Samoa.. Kolejne barwy symbolizują zmieniające się dni.. "QED .W słowniku polsko - angielski Glosbe "linia zmiany daty" tłumaczy się na: date line, dateline.. Datumsgrenze Chciał dokonać sabotażu na statku wielorybniczymm, ale zapomniał przestawić zegar przekraczając linię zmiany daty.. Linia zmiany daty - umowna linia na mapie stref czasowych, przebiegająca głównie wzdłuż południka 180 stopni (występują .Leżące na Południowym Pacyfiku państwo Samoa ogłosiło w poniedziałek, że zamierza przenieść się w czasie o jeden dzień, przechodząc na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany .Dzięki przesunięciu linii zmiany daty Samoa będzie miało taki sam czas jak te dwa państwa..

Linia zmiany daty.

Kermadec, Kiribati, Samoa (bez Samoa Amerykańskiego), Tokelau i Tonga (na wschód).. Zostań naszym Fanem na Facebook'u!W ten sposób Samoa znalazła się po zachodniej stronie linii zmiany daty.. To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 24 gru 2020 .. Er vergaß wohl, hinter der Datumsgrenze die Uhr umzustellen.Kontrollera 'Międzynarodowa linia zmiany daty' översättningar till svenska.. Następujące kolory przedstawiają kolejne dni kalendarzowe.. Poprzednia zmiana nastąpiła w 1892 w celu dostosowania daty do czasu w Kalifornii; mieszkańcy Samoa przeżywali dwukrotnie datę 4 lipca.Leżące na Południowym Pacyfiku państwo Samoa ogłosiło w poniedziałek, że zamierza przenieść się w czasie o jeden dzień, przechodząc na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany daty.Linia zmiany daty, granica zmiany daty - umowna linia na mapie stref czasowych, przebiegająca głównie wzdłuż południka 180 stopni (występują niewielkie odchylenia w przypadku obszarów zamieszkanych przez ludzi), po obu stronach której daty różnią się o jedną dobę.. Międzynarodowa linia zmiany daty przebiegała na zachód od wysp Samoa do 1892 roku, kiedy amerykański kupiec przekonał tamtejsze władze do jej zmiany przez co wyspy były ostatnim miejscem na Ziemi, w którym wschodziło słońce.Uproszczona ilustracja relacji między linią zmiany daty (czerwona) a datą i czasem w dniu..

To linia zmiany daty.

W każdym punkcie Ziemi nowy dzień zaczyna .Jesteś tutaj : LosyZiemi.pl » Tag for linia zmiany daty.. W każdym punkcie Ziemi nowy dzień zaczyna się w chwili, gdy punkt przekracza chwilę "północy".. Przykładowe zdania: linia zmiany daty tłumaczenia linia zmiany daty Dodaj .. często podawanym przykładem takiej sytuacji jest różnica pomiędzy sąsiadującymi ze sobą po obu stronach granicy zmiany daty Samoa .Decyzja o "zgubieniu" jednego dnia i przejściu na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany daty, zapowiedziana jeszcze w maju, ma wspomóc handel i gospodarkę kraju.. Kolejne barwy symbolizują zmieniające się dni.Międzynarodowa linia zmiany daty to umowna linia poprowadzona co do zasady wzdłuż 180. południka pomiędzy biegunem północnym, a południowym, po której obu stronach data różni się o 1 dzień.. To linia zmiany daty.. Samoa (bez Samoa Amerykańskiego), Tokelau i Tonga (na .Międzynarodowa Linia Zmiany Daty to wyimaginowana linia na powierzchni Ziemi, która zygzakiem okrąża 180- ty południk (wschodni i zachodni) na Oceanie Spokojnym ; jego rolą jest wskazanie miejsca, w którym należy zmienić datę jej przekroczenia..

WikiMatrix" Zanim umrę, ...Linia zmiany daty.

1 obiekt;Strefy czasowe.. Poglądowa relacja między linią zmiany daty (czerwona) a datą i czasem w dniu.. Serwisy-= Skype: LosyZiemi =- Koronawirus SARS-CoV2.. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie.. Poglądowa relacja między linią zmiany daty (czerwona) a datą i czasem w dniu.. Dlatego podjęto decyzję o zmianie.. Entendido!Zkontrolujte 'Międzynarodowa linia zmiany daty' překlady do čeština.. streszczenie.. Samoa, Samoa Amerykańskie, Strefa czasowa, Tokelau, Tonga.. W ten sposób Samoa znalazła się po zachodniej stronie linii zmiany daty.. Den er grei!Verifique traduções de "Międzynarodowa linia zmiany daty" para português.. Międzynarodowa linia zmiany daty przebiegała na zachód od wysp Samoa do 1892 roku, kiedy amerykański kupiec przekonał tamtejsze władze do jej zmiany przez co wyspy były ostatnim miejscem na Ziemi, w którym wschodziło słońce.Linia zmiany daty - umowna linia na mapie stref czasowych, przebiegająca głównie wzdłuż południka 180 stopni (występują niewielkie odchylenia w przypadku obszarów zamieszkanych przez ludzi), po obu stronach której daty różnią się o jedną dobę.. Zmiana nastąpiła poprzez usunięcie daty 30 grudnia 2011 z kalendarza, po 29 grudnia nastąpił 31 grudnia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt